Ako si vybudovať každodennú rutinu starostlivosti o pleť

eggo

Vytvorenie vlastnej rutiny starostlivosti o pleť nie je ľahká úloha, keďže na pultoch predajní je veľké množstvo rôznych produktov.

Zdá sa, že každý týždeň je tu nový trend, nová značka a je ľahké mať pocit, že si na to všetko sama, a sama musíš zistiť, ktorý krém proti starnutiu je najlepší, alebo ktoré sérum proti akné je pre tvoju pleť najlepšie.

Preto teraz spolu zostavíme základnú rutinu starostlivosti o pleť.

Viem, viem... široký sortiment produktov starostlivosti o pleť sa na prvý pohľad môže zdať ohromujúci. Ale na to, aby si mala žiarivú a dokonalú pleť, stačí vedieť, aký je tvoj typ pleti. V skutočnosti nie je vytvorenie vlastnej rutiny starostlivosti o pleť také ťažké, ako sa zdá, a ja ti ukážem prečo.

Najlepšie na tom je, že akonáhle budeš mať dobre zostavenú rutinu, nebudeš cítiť potrebu ani túžbu použiť príliš veľa make-upu. Make-up by mal predsa len zvýrazňovať krásu zdravej pleti – nemal by ju zakrývať. ;)

Kvalita nie je jediná vec, na ktorej záleží.

Aby produkty fungovali čo najefektívnejšie, musíš ich používať v správnom poradí. Dôležitým pravidlom, ktoré vždy platí, je nanášať produkty v poradí podľa textúry. Takže od najmenej hustého, najtenšieho po najhustejšie, inak menej husté produkty nebudú schopné preniknúť do hrubších vrstiev.

Pri zostavovaní prvej rutiny starostlivosti o pleť je dôležité dodržať aspoň 3 základné kroky:

  •     Čistenie
  •     Hydratácia
  •     Ochrana

V prípade potreby (alebo želania) môžeš pridať aj nasledujúce kroky:

  •     Aplikácia tonera
  •     Aplikácia sér
  •     Exfoliácia

Začnime prvým krokom – ČISTENÍM

Vo všeobecnosti je ideálne čistiť pleť dvakrát denne – raz ráno a raz večer. Ranné čistenie pomáha odstrániť stopy potu alebo mastnoty, ktoré zostali na pleti z matraca a vlasov počas spánku.

Ráno a večer si tvár opláchni vodou a medzi čisté dlane votri malé množstvo jemného čistiaceho prostriedku. Jemne si osuš tvár mäkkým uterákom. Ak nosíš make-up, možno budeš musieť vyčistiť tvár dvakrát večer. Najprv sa odlíč čistiacim olejom, čistiacim balzamom alebo micelárnou vodou. Potom si vyčisti tvár čistiacim gélom, napríklad čistiacim gélom EGGO.

eggo

Ak si sa rozhodla zaradiť SÉRÁ do svojej rutiny, musíš ich aplikovať po čistení.

Ráno je skvelý čas na použitie séra s antioxidantmi, ako je vitamín C, pretože chránia pokožku pred voľnými radikálmi. Vo večernej rutine môžeš použiť hydratačné sérum s kyselinou hyalurónovou, ktoré zabraňuje vysušovaniu pleti, najmä ak používaš aj prípravky proti starnutiu alebo proti akné, ktoré môžu pleť podráždiť a vysušiť.

Po čistení pleti môžeš použiť aj exfolianty, ako sú BHA a AHA kyseliny. Náš Miracle Peel obsahuje obe kyseliny pre dvojitý účinok!

Séra sú vysoko koncentrované prípravky, ktoré sa zameriavajú na špecifické problémy, takže sú zvyčajne najdrahšími produktmi v rutine starostlivosti o pleť. Aj keď nemáš tieto špecifické problémy, antioxidačné sérum je vždy dobrou voľbou, pretože pomáha chrániť tvoju pokožku. Čokoľvek používaš, vždy si pamätaj: séra na vodnej báze sa majú používať pred hydratačným krémom.

eggo

Po nanesení séra hydratuj!

Hydratačný krém hydratuje pokožku a pomáha udržiavať všetky ostatné vrstvy nanesených produktov. Ráno používaj krém s ľahšou textúrou, napríklad Zen defense, a večer hustejší nočný krém. Ľudia so suchou pokožkou môžu používať hutnejší krém ráno aj večer.

eggo

Posledným krokom v starostlivosti o pleť je OCHRANA!

Je to posledný krok, ale takmer každý dermatológ ti povie, že ochrana pred slnkom je najdôležitejšou súčasťou každej rutiny starostlivosti o pleť. Ochrana pokožky pred UV žiarením môže pomôcť predchádzať rakovine kože a príznakom starnutia (ako sú prvé vrásky). Ak tvoj hydratačný krém neobsahuje SPF, mala by si vždy aplikovať aj opaľovací krém!

NEZABUDNI, menej je viac!

Keďže sa tvoja rutina starostlivosti o pleť neustále vyvíja, azda najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba mať pri používaní produktov na pamäti, je, že menej je často viac. Ak zredukuješ množstvo produktov a budeš sa držať len kľúčových, dôležitých účinných látok, je to oveľa lepšie ako používať príliš veľa produktov. Je tiež dôležité byť vo svojej rutine konzistentná! Ako pri mnohých veciach v živote, aj tu je kľúčová konzistencia – robiť rovnakú rutinu každý deň, ráno aj večer, je kľúčom k dosiahnutiu a udržaniu skutočných výsledkov.

Dôveruj procesu (a svojej pokožke) a riaď sa plánom, ktorý si sama vytvorila! <3